Bezplodnosc jak sprawdzic

Chęć założenia rodziny często przywiązuje się nie wyłącznie z podjęciem uchwale o małżeństwie, tylko i z chęcią posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu wypadkach z pozostałych przyczyn okazuje się to niezwykłe i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest niewątpliwie wiele. Może to być np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, oddaje się, że specjaliści nie są w bycie wskazać przyczyny niepłodności plus tym jednym wdrożyć dobrych form jej przyjmowania. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się zwłaszcza na pokrycie sztuczne, czyli takie, które działa się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego typu rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Technika ta robi jeszcze wiele kontrowersji, jednak dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest jedynym wyjściem.

Warto także wspomnieć, że planując się na taką formę należy ustalić lub będziemy pobierać z nasienia swojego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę ważną możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze uzależniona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie podejmowało się wcześniej, należy również dać ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto zarządza jej szereg innych badań. I mężczyzna musi zawierać zbadane nasienie, gra tym kupuje skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często objawiają się potrzebne także inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie odbywa się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, jak i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu dochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika dokonuje się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.